Түркияда 9-19-август күндөрү Ислам шериктештиги оюндарына кимдер катышат? Тизме

0
48

Түркиянын Конья шаарында 9-19-август күндөрү Ислам шериктештиги оюндары өтөт. Бул тууралуу Маданият, маалымат, спорт жана жаштар саясаты министрлигинен билдиришти.

Кыргызстандан бул оюндарга спорттун 16 түрүнөн 100дөн ашык спортчу катышат.

Кыргызстан курама командасынын тизмеси:

Жеңил атлетика:

  1. Кенешбеков Нурсултан (5000 м, 10 000м)
  2. Жоламанов Мусулман (800 м, 1500 м)
  3. Сатарова Гульшаной, марафон/жарым марафон
  4. Коробицкая Мария, марафон/жарым марафон
  5. Тяпкин Илья, марафон/жарым марафон
  6. Садыржан уулу Шахзод, 400 м
  7. Казакбаев Самат, 1500 м, 800м
  8. Исаков Тимур, узундука секирүү
  9. Калил кызы Айнуска, 1500м, 800м
  10. Чокаев Сатыбек, башкы машыктыруучу
  11. Ажар Омурова, улук машыктыруучу

Сууда сүзүү:

  1. Петрашов Денис, брасс
  2. Омаров Рамазан, эркин стилде
  3. Никишкина Анна, эркин стилде
  4. Ян Бондаренко, эркин стилде
  5. Газиев Артур, ркин стилде
  6. Асылбеков Арлен, эркин стилде
  7. Мистрюков Данил, эркин стилде
  8. Айсулуу Эрмке, машыктыруучу
  9. Петрашов Евгений, башкы машыктыруучу

Грек-рим күрөшү:

  1. Муратбек уулу Улан, 55 кг;
  2. Шаршенбеков Жоламан, 60 кг
  3. Шаршенбеков Тынар, 63 кг
  4. Исмаилов Амантур, 67 кг
  5. Коңурбаев Бек, 72 кг
  6. Махмудов Акжол, 77 кг
  7. Асыкеев Калидин, 82 кг
  8. Азисбеков Атабек, 87 кг
  9. Жузупбеков Узур, 97 кг
  10. Ким Роман, 130 кг
  11. Карачолоков Улукбек, улук машыктыруучу
  12. Эркимбаев Азат, башкы машыктыруучу.
  13. Ахметов Мейрамбек, машыктыруучу;
  14. Эгеев Рыскулбек, калыс;
  15. Эралиев Арсен, машыктыруучу.

Эркин күрөш:

  1. Сманбеков Алмаз, 57 кг;
  2. Мырзаназар уулу Бекболот, 61 кг
  3. Хаджимурадов Икромжон, 65 кг
  4. Акматалиев Эрназар, 70 кг
  5. Жапаркулов Адилет, 74 кг
  6. Будожапов Арсалан, 79 кг
  7. Карыпбаев Нуртилек, 86 кг
  8. Чыныбеков Мирлан, 92 кг
  9. Кубатов Байсал, 97 кг
  10. Турдубеков Арслан, 125 кг
  11. Маджинов Русланбек, башкы машыктыруучу
  12. Таабалды уулу Сүймөнкул, улук машыктыруучу
  13. Ислам Тазабеков, машыктыруучу

Кыз-келиндер күрөшү:

  1. Тыныбекова Айсулуу, 62 кг
  2. Жуманазарова Мээрим, 68 кг
  3. Медет кызы Айпери, 76 кг
  4. Сазанова Дилназ, 65 кг
  5. Нуртаева Нурзат, 72 кг
  6. Изабеков Нурбек, башкы машыктыруучу
  7. Кенжебаев Байгазы, улук машыктыруучу

Баскетбол 3х3:

  1. Бейшеев Жантай
  2. Субанбеков Нуртай
  3. Айданбек уулу Нурбек
  4. Адиев Жаныш
  5. Кочкарова Феруза
  6. Дьякова Екатерина
  7. Миндалина Ангелина
  8. Ысакова Айтурган
  9. Джаров Кусанжан, машыктыруучу

Фехтование:

  1. Петров Роман
  2. Кулуев Нурлан
  3. Эсеналиев Жоодат
  4. Бакытбек уулу Илим
  5. Абдыл-Хамитова Камиля
  6. Крякин Валерий, машыктыруучу

Дзюдо:

  1. Асанов Равшанбек,60 кг
  2. Айбек уулу Кубанычбек, 66 кг
  3. Сагыналиев Чыңгызхан, 73 кг
  4. Масабиров Асад, 81 кг
  5. Шеров Эрлан, 90 кг
  6. Мамазаиров Алманбет, 100 кг
  7. Жолдошева Жанар, 52 кг
  8. Кочкомбаева Адина, 57 кг
  9. Исаева Ажар, 63 кг
  10. Нармухамедова Шахида, 78 кг
  11. Халмурзаева Динара, +78 кг
  12. Кадырова Зирегүл,
  13. Аматов Савурджан, улук машыктыруучу
  14. Юнусов Абдужалил, башкы машыктыруучу
  15. Баялинов Ислам, улук машыктыруучу

Оор атлетика:

  1. Муратбек уулу Ишимбек, 61 кг
  2. Расулбеков Бекдоолот,102 кг
  3. Алмазбек кызы Канымжан , 87 кг
  4. Молдодосов Эмил, 89 кг
  5. Молдодосов Улан, калыс
  6. Токтоналиев Камбар, башкы машыктыруучу
  7. Молдодосов Омуржан, улук машыктыруучу

Каратэ-до:

  1. Акбаров Рафаэль, 60 кг
  2. Нурланбек уулу Калыс, 67 кг
  3. Шадыканов Адилет, +84 кг
  4. Тойтонова Кымбат, 61 кг
  5. Мальцева Ольга, +68 кг
  6. Нурланов Назим 75 кг
  7. Айсаева Умида 50 кг
  8. Сагынбаева Милана, Ката
  9. Приева Айгерим 55 кг
  10. Казанов Дмитрий, машыктыруучу
  11. Дуйшеев Бакыт, улук машыктыруучу.

Жаа атуу спорту:

  1. Маматкулова Айтурган
  2. Курсаналиев Улукбек
  3. Канатбек кызы Жибек
  4. Нурманбетов Кулчоро
  5. Канатбек кызы Диана
  6. Бердибаев Заир, башкы машыктыруучу

Таэквондо WTF:

  1. Дементьева Кристина, 53 кг
  2. Алтыбаев Айдин, 54 кг
  3. Айтахунов Акбар, 80 кг
  4. Курманалиев Элдар, 63 кг
  5. Пономарев Дмитрий, машыктыруучу

Көркөм гимнастика:

  1. Изабекова Айша
  2. Хаитова Севара
  3. Карымшакова Зулайка
  4. Асанканова Адинай
  5. Абакирова Аяна
  6. Шаяхметова Аделина, машыктыруучу
  7. Казакова Полина
  8. Курманова Каныкей
  9. Азимова Акмарал
  10. Кайназарова Жаныл, машыктыруучу
  11. Максытова Элиза
  12. Толубаева Злата, калыс

Кикбоксинг:

  1. Тулянбаев Рахманберди, 51 кг
  2. Чуйков Тимур, 63,5 кг
  3. Бийхуров Азиз, 57 кг
  4. Улан уулуАдилет, 60 кг
  5. Калыбаев Чынгыз, 69 кг
  6. Воинов Александр, машыктыруучу

Салттуу жаа атуу спорту:

  1. Мурадил уулу Ынтымак
  2. Акунов Азамат
  3. Сапаралиев Шарабидин
  4. Төрөгелдиева Седеп
  5. Садырова Асел
  6. Шапиева Назгул
  7. Молдоакунов Нурлан

Стол тенниси:

  1. Якупбаев Алишер
  2. Ахмеджанов Мухамед
  3. Эргешов Азамат